2.3C
Pristina
2 Mars, 2021 - 01:53

Aleksandar Vuçiq

- Advertisement -

Vuçiq: Kisha të drejtë kur thashë se Biden s’do të jetë i favorshëm për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka folur sot pas takimit të djeshëm në Dhomën e Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku morën...

Vuçiqi paralajmëron ta vizitojë nesër Liqenin e Ujmanit

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në prag të takimit të nivelit teknik të Brukselit dhe në prag të takimit të 4 shtatorit në Washington...

Vuçiq: Amerikanët, turqit dhe gjermanët po kujdesen për fëmijën e tyre të dashur – Kosovën

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka akuzuar Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera perëndimore për armatosjen e fqinjëve të Serbisë, të cilat janë anëtare...

Bashkimi i shqiptarëve në Bujanovc – “Çmend” Vuçiqin

Presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç duket se e ka acaruar bashkimi i shqiptarëve në Bujanovc. Ai është shprehur i mllefosur duke thënë se shqiptarët kanë...

Vazhdimi i dialogut Hoti-Vuçiq, këto janë temat që do të diskutohen

Në Bruksel sot pasdite do mbahet takimi i presidentit Vuçiq me kryeministrin Hoti në ndërmjetësim të BE-së si hapi i parl i përtëritjes së...

Vuçiq del haptas kundër Grenellit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic siç duket nuk po e pëlqen shumë emisarin e SHBA’së, Richard Grenell, duke thënë se Serbia është më e...

Vuçiq: Trump kërkon njohje të ndërsjelltë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se ai nuk është në gjendje të paramendojë propozimin e SHBA, por se e di çfarë mund të...

Vuçiq për dialogun me Kosovën: Fillimisht do të pres Lajçakun, do të shkojë në Moskë, e më pas në Uashington

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, sot ka folur për dialogun Kosovë-Serbi, duke bërë të ditur edhe agjendën e tij para bashkimit në tryzë të serbëve...

Vuçiqi përmendi Kaçanikun, reagon ashpër KF Lepenci

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq e përmendi qytetin e Kaçanikut sot në një intervistë në Radiotelevizionin e Serbisë. Ai tha se nuk mund t’i gënjej...

Analizë vajtimi për Kosovën: Më mirë të na mbys Corona se të heqim dorë nga Kosova

“Zgjohem si frikacak edhe diçka më errësohet thotë Matija Beçkoviq sikurse edhe mua si redaktor është shprehur Velimir Erakoviç kur kam dëgjuar sa serbë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -