2.9C
Pristina
6 Mars, 2021 - 06:09

Abelard Tahiri

- Advertisement -

Tahiri: Të dakordohemi për një datë që Kuvendi të shpërbëhet

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka bërë thirrje që Kuvendi të shpërbëhet, sepse siç u shpreh, “këtë vetëm qeverisje nuk mund ta quaj”. Gjatë fjalimit...

Infektohet me koronavirus edhe një deputet i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri ka rezultuar i infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Tahiri përmes një postimi në Facebook. Tahiri ka...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje – Abelard Tahirit: Nuk ke lidhje me matematikë!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka reaguar pasi deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri akuzoi VV-në se ka keqpërdorur 10 milionë euro për të...

A do të bëjë PDK koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje? Tregon Abelard Tahiri

Në media ishte përmendur dhe një koalicion i mundshëm në mes të PDK-së dhe VV-së. E i pyetur lidhur me këtë në emisionin Debat Plus,...

Paralajmëron Abelard Tahiri: Pas pandemisë, PDK do të rrëzojë çdo qeveri

Zyrtari i PDK-së Abelard Tahiri ka thënë se partia të cilës i takon nuk ka frikë nga zgjedhjet. "Në momentin që do të mbyllet pandemia,...

Akuzat për haraç e fajde, Anton Quni i përgjigjet Abelard Tahirit

Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti do të jetë Anton Quni. Por, ende pa u rehatuar mirë në zyre, ndaj...

Mësohet arsyeja pse Abelard Tahiri u ftua nga Gjykata Speciale?

Rrjedhja e informacioneve nga Ministria, Specialja e fton edhe Abelard Tahirin? I ftuari i fundit i Gjykatës Speciale po raportohet të jetë, Ministri në Detyrë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -