16 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Syla flet me emra: Këta janë 5 ministrat që do t’i largojë Kurti nga Qeveria

Analisti politik Valon Syla ka përmendur disa emra ministrash që mund të jenë target i Kurti për t’u ndryshuar si rezultat i një riformatimi të Qeverisë.

Syla ka përmendur zëvendëskryeministrin dhe ministren e Jashtme Donika Gërvalla, ministren e Tregtisë dhe Industrisë Rozeta Hajdari, ministren e Ekonomisë Artane Rizvanoli, ministrin e Shëndetësisë Rifat Latifi dhe ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj.

- Advertisement -

Ishte vetë Kurti ai i cili në një mbledhje të partisë dje kritikoi ministrat e tij, duke u thënë se nuk janë të paprekshëm. Sipas Sylës, siguri në qeveri nuk ka as krahu i djathtë i Kurtit, zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi.

Syla ka shkruar:

Me këta 5 ministria kosovarët s’janë të knaqun, por as Albini kishe. Edhe po mendojka me i hjek, kishe me u çpërla me publik ka pak.

- Advertisement -

1. Donika Gërvalla

2. Rozeta Hajdari

3. Artane Rizvanolli

- Advertisement -

4. Rifat Latifi – Lleptiri

5. Armend Mehaj – Ushtari Norvegjez

Po ashtu Zv. i Kurtit, Besnik Bislimi se kish sigurt. Realialisht ankesa në parti ka edhe për Liburnin e Xhelalin, por ata sguxon me i prek 1 here.

Te kqyrim.

#albanologji #vv #kurti #riformatizuza

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -