8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Supermarketet po ua shesin mallrat ushqimore me afat të skaduar fëmijëve dhe pleqve

- Advertisement -

Nga Viktor Buzhala

- Advertisement -

Postimi i plote:

Supermarketet i kane rrite çmimet ne qiell. Nje rritje e cila ne njefare shkalle eshte e importuar nga jashte, pasi ne nuk prodhojme as baskia. Shteti nuk mundet me be shume ne kete drejtim. Por, ne po ato supermarkete mallrat ushqimore nuk po shiten qysh kane planifiku me çmime te kripuna. Po iu mbesin ne rafte edhe pas skadimit te afatit. Ato ne vend me i çu per asgjesim, jane tu vazhdu me i mbajte ne rafte deri te shiten. Viktima bijne kryesisht femijet dhe te moshuarit, pra kategorite me te ndjeshme. E Shteti ato markete duhet me i mbylle menjehere, por spo ben gje, i ka shti vesht n’lesh.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -