16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

SuImi ndaj ushtarëve shqiptarë/ Dalin pamjet: Ja momenti kur rusët tentojnë të largohen me ‘Shevrolet’

Tre shtetasit rusë që dyshohet se kanë qenë pjesë e një celule spiunazhi kanë tentuar të largohen pas suImit ndaj ushtarëve shqiptarëve. Por më pas janë arrestuar nga policia.

- Advertisement -

Në pamje shihet se mjeti ‘Shevrolet’ kthehet në rrugë me shpejtësi dhe tenton që t’i largohet policisë. Por pavarësisht përpjekjeve, Svetlana Timofoeva, 33 vjeçe dhe Mikhail Zorin dje 25-vjeçari me inicialet A.T, janë arrestuar nga policia.

Atyre iu sekuestruan dhe sende të dyshimta, pasi mendohet se janë bllokuar pajisje që përdoren për spiunazh.

Ndërkohë pas arrestimit 3 shtetasit e huaj, që kishin hyrë ilegalisht në Shqipëri, thanë se kishin ardhur për turizëm.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -