fbpx
-1.3 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Sulme masive me raketa në të gjithë Ukrainën

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko konfirmoi goditjet në një lagje të kryeqytetit, pasi sirenat e sulmit ajror filluan të ushtojnë në të gjithë Ukrainën.

Tani, sulme në zonat e banuara janë raportuar në Melitopol dhe rrethin Nikopol të rajonit Dnipropetrovsk.

- Advertisement -

Sulme të tjera të paspecifikuara u vunë re në Lviv, Kharkiv dhe Zhytomyr.

Në Nikopol, guvernatori Valentyn Reznichenko tha se artileria e rëndë kishte qëlluar më shumë se 60 herë, duke goditur ndërtesa të larta, shtëpi dhe linja elektrike.

Nuk u raportua menjëherë për viktima.

- Advertisement -

Në Melitopol, kryebashkiaku Ivan Fedorov tha se një “shpërthim i fortë” u dëgjua në një zonë banimi në veri të rajonit.

“Valga e shpërthimit në shtëpinë fqinje rrëzoi dritaret në katin e katërt”, tha ai duke shtuar se “ambulancat, zjarrfikësit dhe policia shkuan menjëherë atje”.

Videoja më poshtë tregon pasojat e bombardimeve të fundit.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -