fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

SuImet ruse, 36 raketa të lëshuara gjatë natës në Ukrainë, Zelensky: Kemi rrrëzuar gjysmën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy tha se Rusia ka lëshuar ​​36 raketa në një “suIm masiv” në Ukrainë gjatë natës, sipas The Guardian.

Ai tha se shumica e raketave të lëshuara gjatë natës u rrëzuan nga sistemet e mbrojtjes ajrore të vendit.

- Advertisement -

Sipas deklaratës së presidentit ukrainas, Volodomyr Zelensky, Rusia ka synuar infrastrukturën energjetike si dhe sistemet e furnizimit me ujë në vend gjatë javëve të fundit.

“Për të gjithë punëtorët dhe shërbimet e energjisë që aktualisht po punojnë për të riparuar infrastrukturën e dëmtuar. Ju jeni heronjtë tanë!”, tha Zelensky në një mesazh në Twitter.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -