22.7 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024

Stuhi të mëdha në Serbi, dalin pamjet nga atje

- Advertisement -

Një stuhi e fortë e shoqëruar me rrebeshe të mëdha dhe bubullima goditi një pjesë të Serbisë.

- Advertisement -

Gjendja më e rënduar u paraqit në Kostolacin afër Pozharevcit.

Ra një sasi e madhe shiu. Rrugët në shumë pjesë të qytetit janë përmbytur, ndërsa erërat e forta kanë thyer pemë.

- Advertisement -

Në media janë publikuar edhe pamje nga pasojat e stuhisë së fortë.

Në videot e publikuara shihet se janë shkaktuar edhe dëme të shumta materiale.

- Advertisement -

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -