0C
Pristina
2 Mars, 2021 - 03:17

“Skenarët” e Dardan Sejdiut për formimin e Qeverisë

Analisti politik, Dardan Sejdiu ka parashikur skenarët e formimit të Qeverisë pas zgjedhjeve.

Ai ka theksuar se koalicioni më i mundshëm ai ndërmjet Vetëvendosjes dhe AAK-së dhe minoriteteve.

Sejdiu tha se ai do të dëshironte një koalicion mes Vetëvendosjes e PDK-së.

Ky koalicion sipas tij do të ishte tepër stabil, dhe do të mund të bënte edhe ndryshime kushtetuese.

Të fundit

Të tjera nga rubrika