20.7 C
Pristina
Monday, August 8, 2022

Skandaloze: Serbët me shkronjën “Z” heqin flamurin e Kosovës në malin Sharr në Prizren

Disa nacionalistë serbë kanë publikuar disa video dhe foto në rrjete sociale ku shihen në malet e sharrit në Prizren të “Liqeni i Gkolit”.

Në pamjet e publikuara shihet derisa e heqin flamurin e Kosovës dhe e vendosin flamurin me mbishkrime “Kosova është Serbi”.

Në fotografitë e publikuara aty shihen disa serbë të tjerë me shkronjën “Z” simbol i Rusisë në Ukrainë.

Të fundit
Lajme të lidhura