7.5 C
Pristina
23 Janar, 2021 - 20:35

S’ka koalicion me Nismën, PDK hyn e vetme në zgjedhje

Sipas të gjitha gjasave, siç tregojnë burimet e lajmi.net, PDK nuk do të ketë koalicion me Nismën, dhe rrjedhimisht partia e udhëhequr aktualisht nga Enver Hoxhaj do të garojë e vetme në zgjedhje.

Kësisoj, PDK ka refuzuar thirrjet e njëpasnjëshme të kreut të Nismës, Fatmir Limaj për një koalicion të mundshëm.Ndryshe, deri sot në orën 18:00 është afati i fundit që të dorëzohen koalicionet e partive politike për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 14 shkurt.

Të fundit

Të tjera nga rubrika