13.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 03:20

Sipas sondazheve të fundit në SHBA- Biden po humb terren, Trump po rikthehet në garën presidenciale

Zgjedhjet presidenciale amerikane do të mbahen pas 47 ditëve gjersa kandidatët janë në vlugun e madh të kampanjës.

Donald Trump, kandidati republikan synon një mandate të dytë në Shtëpinë e Bardhë gjersa republikani, Joe Biden, ka qenë zëvendëspresident nën presidencën e Barack Obamës, raporton CNN.

Tashmë edhe kompani të ndryshme, por edhe mediumet kanë filluar të bëjnë sondazhe të përjavshme se kush do të jetë presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, transmeton Telegrafi.


Biden vazhdon të udhëheq në të gjitha sondazhet e gjertanishme, por që kohët e fundit ka filluar të humb shkëlqimin e një muaji më parë.

Sipas sondazheve më të fundit të realizuara nga televizioni FOX News, demokrati ka një epërsi prej 5 për qind kundrejt republikanit.

Krahasuar me sondazhin e organizuar në muajin gusht, Trump ka ngushtuar dallimin me Bidenin, i cili atëbotë kryesonte me 10 për qind.

Ndryshe, zgjedhjet për presidentin e ri amerikan do të mbahen më 3 nëntor (e martë)

Të fundit

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...

Të tjera nga rubrika

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...