29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

Sikur të ishte hera e parë që suImohen policët në veri, shefi i EULEX-it thotë se “do t’i shtojnë patruIIimet”

Policia e Kosovës është suImuar sot në veri të Kosovës.

Ky suIm ka ngjallur reagime të mëdha në faktorin e brendshëm politik, duke vënë edhe njëherë në pah situatën e tensionuar të sigurisë në atë pjesë të Kosovës, shkruan lajmi.net.

- Advertisement -

Në anën tjetër, ka mbërritur edhe reagimi i shefit të misionit të EULEX-it në Kosovë që e ka quajtur akt kriminal suImin ndaj policëve të Kosovës.

Për më tutje, ai është shprehur se EULEX-i do të shtojë patrullimet në atë zonë.

Gjuatjet më armë zjarri sot në liqenin e Ujmanit janë edhe një suIm i radhës me armë zjarri ndaj Policisë së Kosovës.

- Advertisement -

Askush nuk është lënduar, por këto suIme nuk janë vetëm të rrezikshme, por edhe akte kriminale dhe duhet të ndalen menjëherë.

EULEX-i do të shtojë patrullimet në zonë”, thuhet në reagim.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -