fbpx
0.5 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Sikur nëpër fiIma, poIicia beIge ndjek tre shqiptarë edhe me heIikopter

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Dy shqiptarë janë arrestuar në Belgjikë pasi ishin të përfshirë në grabitje e ndodhura në zona të ndryshme.

Media belge VRT, shkruan se autorët janë ndjekur me helikopter nga policia, pas tentativave të tyre për t’u larguar. Ndërkohë shqiptari i tretë ka arritur që të arratiset.

- Advertisement -

Fillimisht operacioni u krye nga policia dhe në momentin që u kërkuan të ndalonin, autorët janë larguar me shpejtësi me makinë duke u përpIasur edhe me automjetin e poIicisë.

Ndërkohë operacionit iu bashkua menjëherë edhe një helikopter i policisë federale dhe në fund arritën të arrestoni dy prej tyre , ndërsa personi i tretë u arratis. “Të dyshuarit vinin nga Shqipëria dhe makinën e tyre e kishin me targa holandeze”, kanë sqaruar autoritetet.

- Advertisement -

Të fundit

Sipas statuti të FES-it, Asociacioni do t’i ketë simboIet e veta zyrtare, përfshirë fIamurin

Fondacioni Friedrich Ebert (FES) në Prishtinë ka përpiluar një draft-statutin për “Asociacionin e Komunave në të cilat Komuniteti Serb...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -