-3.7 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 00:41

Si reaguan 1500 zogj ndaj lëkundjeve të forta të tokës në Kroaci

- Advertisement -

Pjesa veriperëndimore të Kroacisë dje u godit nga tri tërmete të forta.

Tërmeti i parë ishte shumë i fuqishëm dhe me magnitudë 6.3.

7 persona vdiqën si pasojë e lëkundjeve të forta.

Ndërkohë që dëmtimi është i dukshëm në rrugët e Petrinja – fasadat janë plasaritur, dhe pjesë të ndërtesave kanë rënë në rrugë.

Kamerat e vëzhgimit nga një fermë e pulave kanë kapur momentin e tërmetit.

Shikoni më poshtë se si reaguan1500 zogj reaguan ndaj lëkundjeve të tokës.

Të fundit

Të tjera nga rubrika