fbpx
-0.6 C
Pristina
E shtunë, 28 Janar, 2023

Si e festuan Vitin e Ri Thaçi, VeseIi dhe të tjerët, fIasin nga Gjykata SpeciaIe

Duhet Lexuar

Sikur në disa pjesë të botës edhe personat në paraburimin e Hagës kanë festuar ndërrimin e motmoteve.

Zyrtarët nga Gjykata speciala kanë njoftuar se personat në paraburgim janë bërë bashkë dhe kanë festruar Vitin e Ri.

- Advertisement -

Periudha e pushimit gjyqësor është nga 19 dhjetori 2022 deri më 9 janar 2023.

Gjykata mbetet funksionale gjatë periudhës së pushimit gjyqësor dhe puna vazhdon në të gjitha seksionet e KSK-së, thuhet në njftimin nga Haga.

Se a kanë pasur mundësi të festojnë Vitin e Ri krerët e UÇK-së zyrtarët nga Haga janë përgjigjur: “Të paraburgosurve u ofrohet mundësia të kalojnë kohë së bashku dhe të festojnë festa dhe raste të veçanta në përputhje me rregullat dhe rregulloret e institucionit të paraburgimit”, ka thënë znj. Angela Griep, zëdhënëse e GJS, për gazetën LeCanton27 duke mos dhënë më shumë detaje se si e kanë kaluar natën e Vitit të Ri të paraburgosurit.

- Advertisement -

Të fundit

Kraki ‘shpërthen’ keq ndaj Escobarit: Qasja e tij e rrezikshme për Kosovën – qyrranat e opozitës po jargiten!

Profesori dhe ligjëruesi në Universitetin e Parisit Nezir Kraki, ka reaguar ashpër ndaj emisarit amerikan, Gabriel Escobar, pas deklaratës...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -