fbpx
-1.2 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

“Si duket rusët janë në lojë!” Koci reagon pas skandalit të Ramës – përmend edhe politikanin nga Kosova

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Avokati Arianit Koci ka reaguar pas përfshirjes së kryeministrit Edi Rama nëskandalin me ish zyrtarin e FBI-së, McGonigal, i cili u arrestua një ditë më parë për fshehje të marrjes së 225 mijë dollarë nga një ish agjenti i SHISH në Shqipëri.

Koci në një postimin e tij në Facebook u shpreh se “mëkati i vetëm i kryeministrit të Shqipërisë është polltronizmi ndaj çdo zyrtari amerikan”.

- Advertisement -

Sipas tij, kjo është sëmundje e çdo politikani ballkanik: takohen me secilin zyrtar amerikan, edhe pse nuk janë në nivelin e njejtë politik e funksional..

“Po përmendet edhe një poltikan i Kosovës. Ai është edhe më polltron se Rama.

Plus, i uritur. Natyrisht, për pare”, shkroi ndër të tjera Koci.

Postimi i plotë

- Advertisement -

1.

Edi Rama po i përmendet emri në aferën e ish-agjentit special të FBI, McGonigal.

Mëkati i vetëm i kryeministrit të Shqipërisë është polltronizmi ndaj çdo zyrtari amerikan.

- Advertisement -

Në fakt, kjo është sëmundje e çdo politikani ballkanik: takohen me secilin zyrtar amerikan, edhe pse nuk janë në nivelin e njejtë politik e funksional.

2

Çka ka një kryeministër i një shteti me u taku privatisht me një agjent të FBI?

I njejti ka logjikë me u taku me drejtorin apo zëvendësin e FBI.

Në fakt, gabime të njejta bëjnë edhe politikanët tanë. Nuk e mbajnë nivelin.

E kur ia lejon dikujt me t’u ulë në tavolinë, mundet edhe me ndodhë që mysafiri të është ulë për ndonjë interes.

Përndryshe, me pasë diçka dubioze, a po mendoni që prokuroret amerikan, ia kishin “falë dakikin” Edit a?

Në anën tjetër McGonigal, i cili po dyshohet se e ka ndihmuar oligarkun rus Oleg Deripaska që t’i shmaget sanksioneve amerikane, është liruar sot me kusht.

500 mijë dollarë është vlera e deponuar.

3.

I njejti, McGonigal, në një rast tjetër, (prap si duket rusët janë në lojë), dyshohet se i ka pranuar 225 mijë dollarë prej një ish agjenti të sigurimit të Shqipërisë.

Për çka? Për interesa financiarë.

4

Oleg Deripaska është person i afërt me Putinin, dhe ka investime në krejt Ballkanin; të njohura dhe të panjohura.

Madje, edhe në Kosovë, përmes bizneseve kosovare.

Nëse ju kujtohet, ky është biznesmeni i asaj video të njohur në të cilën shihet Putini duke i bërtitur si fëmijes; e poshtëron dhe e detyron t’a nënshkruaj një kontratë para punëtorëve të fabrikës.

P.s

Po përmendet edhe një poltikan i Kosovës. Ai është edhe më polltron se Rama.

Plus, i uritur. Natyrisht, për pare.

- Advertisement -

Të fundit

A është e rrezikshme të pish kafe me stomakun bosh?

Shumë njerëzve u pëlqen të pinë kafe në mëngjes. Megjithatë, disa të tjerë pohojnë se pirja e kafesë me...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -