10 C
Pristina
Wednesday, February 21, 2024

Si do të mbajë moti në pesë ditët e ardhshme, ky është parashikimi

- Advertisement -

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që do të mbajë gjatë ditëve të fundit të nëntorit.Priten edhe të reshura bore por edhe shiu, me rritje të temperaturave.

- Advertisement -

Më 1 dhjetor do të jetë mot i butë me shtim të vranësirave, ndërsa vende-vende pritjen reshje lokale shiu.Moti për pesë ditët e ardhshme:
27.11 – Kryesisht me diell. Ngrica në mëngjes. Pasdite dhe në mbrëmje vransirat shtohen.

28.11 – Reshje të dobëta bore që fillojnë gjatë natës, nga orët e para të mëngjesit shndërrohen në shi. Të reshurat e shiut vazhdojnë kohëpaskohe edhe ditën dhe në mbrëmje.

- Advertisement -

29.11 – Reshjet e shiu pushojnë orëve të mëngjesit. Ditën do të mbajë mot kryesisht me vransira.30.11 – Vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell. Nuk priten të reshura.

1.12 – Më butë, me shtim të vranisrave. Vende-vende priten reshje lokale shiu.Era frynë kryesisht nga jugu e juglindja, e lehtë dhe mesatare 2-8m/s, të martën me hove deri në 15m/s. Ditën e martë përkohësisht ndryshon drejtimin në verilindje.
Shtypja atmosferike shumë e ndryshueshme. Të martën zbret edhe thellë nën vlera normale.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -