23.2 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Shtrenjtohet sërish nafta, një litër sot kushton 1 euro e 90 cent

Kohët e fundit vazhdimisht ka pasur ngritje të çmimit të derivateve.

Gjatë ditës së sotme në disa pika në karburanteve, është vërejtur një tjetër ngritje e çmimit të naftës.

Një litër naftë sot kushton 1 euro e 90 cent.

Kujtojmë që ditë më parë Shoqata e Naftëtarëve ka dalë me një ultimatum ndaj Qeverisës së Kosovës, pasi kjo e fundit paralajmëroi ndërhyrje në rregullimin e çmimit që ka pësuar rritje ekstreme ditëve të fundit.

Fadil Berjani u ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti dhe ministrave ulje të akcizës dhe TVSH-së për produktet e naftës.

Ai ka paralajmëruar edhe mbyllje të pompave të derivateve në gjithë vendin, nëse kërkesat e tyre nuk merren parasysh.

Ndërkohë deri më tani asnjë reagim nga Qeveria e Kosovës.

Të fundit
Lajme të lidhura