6.5C
Pristina
20 Prill, 2021 - 10:32

Shqiptarja e vetme në Parlamentin Europian shpreh mllefin ndaj taksave të BE-së

Arba Kokalari nga Suedia është shqiptarja e parë që arriti të hyjë si anëtare në Parlamentin Europian.

Gjatë zgjedhjeve të 26 majit, asaj ia besuan votën shumë njerëz, duke ia siguruar kështu një ulëse në PE.

Ajo këtë të premte ka bërë një postim në Facebook, ku ka kritikuar votimin për buxhetin e ardhshëm të BE-së, rreth rimëkëmbjes nga kriza e koronavirusit.

Kokalari ka thënë se ajo dhe moderatorët do të votojnë kundër rritjes së këtyre taksave.

Postimi i plotë:

Tani për tani ka një votim në Parlamentin Evropian për buxhetin e ardhshëm të BE dhe një plan të rimëkëmbjes nga kriza e Corona. Ai përmban disa sugjerime të dëmshme:

Zbritja e tarifave të Suedisë në BE të hiqet

Disa taksa të reja të BE-së.

Më shumë pako grantesh.

Unë dhe moderatorët në Parlament sot votojmë JO për të rritur taksën, politikën e granteve dhe që Suedisë t’i hiqet zbritjen e saj në BE!

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese