-0.7 C
Pristina
15 Janar, 2021 - 15:04

Shqiptarët të organizuar, për një natë mbushin lagjet e Nju Jorkut me flamurin kuq e zi

- Advertisement -

Politikani shqiptaro-amerikan që i takon partisë republikane, Marko Kepi, ka bërë të ditur se mbrëmë së bashku medias bashkëkombasë tjerë kanë mbushur rrugët e lagjes Hylan Bulevard në Nju Jork me flamurin kuq e zi për hir të Ditës së Flamurit.

“Falemnderit të gjithëve që dolën mbrëmë dhe na ndihmuan që të mbledhin dhe të vendosim flamujt amerikanë dhe shqiptarë në Bulevard Hylan për nder të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë.

Nuk kemi aleat më të madh se SHBA’ja dhe jemi të bekuar që e quajmë këtë vend shtëpi. Zoti e bekoftë Amerikën”, shkruan ai.

https://www.facebook.com/markoKepi/posts/3601173503277542

Të fundit

Të tjera nga rubrika