17.1 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

“Shqiptarët janë e zeza e vetës”, kujt po i dërgon mesazh Haki Abazi?

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së Haki Abazi ka shkruar një status në faqen e tij në Facebook.

Statusi erdhi pikërisht në kohën kur ka nisur mbledhja e dy qeverive asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, dhe në kohën kur u kuptua se festivali Sunny Hill do të mbahet në Prishtinë dhe Tiranë.

Por nuk dihet për kë ka pasur këtë mesazh Haki Abazi, ai ndër të tjera ka shkuar se shqiptarët janë e zeza e vetës.

Shkrimi i plotë:

Shqiptarët janë e zeza e vetës, për një grusht para dhe pushtet e zhdukin edhe të mirën edhe besën edhe shpresën. Mos pyetni pse i kemi punët kështu siç i kemi!

Të fundit
Lajme të lidhura