7.7 C
Pristina
E martë, 6 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Shqiprim Arifi në Presidencë e çeli temën e ndryshimit të kufijve, tregon si reagoi Vjosa Osmani

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, ka treguar e ka përmendur çështjen e ndryshimit të kufijve dhe bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën në takimin që ai dhe pësuesit tjerët të Preshevës, Medvegjës e Bujanocit e patën me presidenten Vjosa Osmani.

- Advertisement -

Arifi tregoi në Frontal të T7 se reagimi i Osmanik ishte “pak interesant”, pa dashur të hyjë në detaje.

“E ceka… Reagimi ke pak interesant, pak direkt. Për mendimin tem… OK, unë e kuptoj…”, tha Arifi.

Për kryetarin e Preshevës, ndryshimi i kufijve është vizioni që s’do të mund të ndalet as me arritjen e marrëveshjes, e as me njohjen reciproke.

- Advertisement -

“S’e kam bërë me qëllim, por referendumi dhe ideja e ndryshimit të kufijve ka me qenë mbi atë fazën që vjen mbas kësaj, mbas njohjes reciproke dhe nuk e ndal askush atë vizion tonin”, tha Arifi.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -