7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Shpërthim në një gjykatë në Podgoricë

- Advertisement -

Një 39-vjeçar me inicialet M.B. ka vdekur, pasi aktivizoi një granatë dore në hyrën e Gjykatës Themelore në Podgoricë, raporton mediumi malazias, “Vijesti”.

- Advertisement -

Sipas informatave, pesë persona janë lënduar nga shpërthimi i bombës, njëri prej tyre seriozisht.

- Advertisement -

Policia dhe ekipet e emergjencës ndodhen në vendin e ngjarjes. Autoritetet janë duke e hetuar rastin.

“Në orën 11 e 35 minuta, ne pranuam një njoftim se një mjet shpërthyes është aktivizuar në ndërtesën e Gjykatës Themelore dhe se ka persona të lënduar. Morëm vesh se M.B. (39 vjeç), i cili e kishte aktivizuar mjetin shpërthyes, është vrarë. Kemi pesë të tjerë të lënduar, për të cilët po ofrohet trajtim në Qendrën Klinike”- tha Srda Korac nga policia malaziase.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -