4.8 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 01:39

Shpërthejnë MEME-t pas ikjes së Gent Cakaj nga Ministria e Jashtme

Ashtu si erdhi me zhurmë të madhe, kujtojmë këtu debatin me presidentin Ilir Meta, i cili refuzonte ta dekretonte pasi i mungonte çertifikata e sigurisë edhe pse kishte 6 muaj që shërbente si zv. Ministër i Jashtëm në atë kohë, Cakaj ka ngjallur reagime edhe pas dorëheqjes së tij.

Përveç faktit që dha dorëheqjen e papritur Cakaj ka trazuar rrjetin edhe për shkak të kritikave që i bëheshin për moshën e re për pozicionin e shefit të diplomacisë shqipare, apo edhe mënyrën si na servirej si një gjeni, i cili kishte lexuar më shumë libra se të gjithë ne gjatë gjithë jetës.

Rrjeti ka shpërthyer në MEME ditëne sotme ku nuk janë kursyer thumabat për të dhe qeverinë.

Më poshtë vijnë disa nga më pikantet.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

error: Përmbajtja mbrohet !!