16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Shpërblim prej 1000 euro nga pronari i gazetës rreth të vërtetës për Elvis Hoxhën

Ditëve të fundit cak i kritikave nga mediat ka qenë ish- këshilltari i Kurtit, njëherit anëtari i VV-së në Shqipër, Elvis Hoxha.

Krejt hallakam në rrjetet sociale u bë për shkak të një deklarate të Hoxhës kundrejt kryesindikalistit të SBAShK-ut, Rrahman Jasharit, në lidhje me të kaluarën e tij. Ani pse Elvis Hoxha e kuptoi gabimin e tij dhe kërkoi falje publike. Sërish në drejtim të tij nuk janë ndalur kritikat.

- Advertisement -

Këtë herë po del se filozofi i VV-së, po flitet se ka marrë pjesë në protestat kundër bombardimeve të NATO-s, që e majta franceze i kishte organizuar në Paris të marsit 1999.

Për këtë, gazetari që njihet si përkrahës i Kurtit, ka vendosur të jap shpërblim joshës për të vërtetuar të kundërtën, pasi sipas tij, foto e ndarë në media është e manipuluar me fotoshop.

“nëse… dikush e dokumenton, me fotografi (jo manipulime me fotoshop), se profesori i filozofisë, Elvis Hoxha, sipas mediave manipuluese, “ka marrë pjesë në protesta kundër bombardimeve të NATO-s, që e majta ekstreme franceze i kishte organizuar në Paris më 28 mars 1999”, do të shpërblehet me 1000 Euro nga media e pavarur #mekulipress” shkruan në profilin e tij në Facebook, Gzim Mekuli.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -