11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Shpend Ahmeti tallet me Abdixhikun: A e pritët Escobarin në zyre te LDK’së?

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thumbuar kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Ai, nëpërmjet një shënimi në Twitter, ka pyetur nëse e ka takuar të dërguarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar në zyrë të LDK-së, duke ironizuar me një kërkesë të çuditshme të tij që presidenti shqiptar të shkojë në selinë e LDK-së për një takim me të.

- Advertisement -

“A u takua Escobari me LDK në zyre të LDK?”, ka shkruar Ahmeti.

Ndryshe, Escobar është duke qëndruar sot në Kosovë, në një përpjekje për të përafruar qëndrimet mes Kosovës dhe Serbisë, në mënyrë që të tejkalohen marrëdhëniet e tensionuara drejt një zgjidhjeje të përhershme.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -