8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Shpaloset flamuri shqiptar në parlamentin e Ukrainës

- Advertisement -

Sot është bërë një vit nga ngjarja që ndryshoi botën, fillimi i pushtimit rus të Ukrainës.

Për këtë arsye edhe ish-kryeministri dhe politikani socialist Pandeli Majko po qëndron Ukrainë.

- Advertisement -

I shoqëruar nga dy kolegët e PS, Xhemal Qefalia dhe Denis Deliu, Majko ka publikuar disa foto imazhe nga vendi që është në Iuftë.

Poashtu, Majko ka qenë i pranishëm edhe në parlament ku në një foto shihet që kanë shpalur flamurin shqiptar.

- Advertisement -

Më poshtë statusi i plotë:

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -