14.4 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Shkollat në grevë/ Bufi: Ditë e mrekullueshme për me lujt menq

Sot do duhej të niste viti i ri shkollor. Mirëpo një gjë e tillë nuk po ndodh, për shkak të grevës së BSPK-së, ku hyn edhe SBASHK-u.

Për mosfillimin e procesit mësimor kanë reaguar shumë njerëz. Një ndër ta është aktori i njohur Fatmir Spahiu, i njohur si Bufi.

- Advertisement -

Ai tha se sot është “një ditë e mrekullueshme për me lujt menq”.

“Shkoni në shkollë, mos shkoni në shkollë. Përveç që na keni lan pa përgjigjje neve prindërve edhe ju përgjithmonë do të mbeteni fytyra tragjikomike dhe me kredibilitet të rrënum përballë fëmijëve tanë. Shtet daba daba”, ka shkruar Bufi në Facebook.

“Unë Malit tem i uroj ditën e parë si Gjimnazist në shpi. Paqi shëndetin se këto tjerat luks”, ka përfunduar ai.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -