fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Shikoni çfarë bën Xhaka: E vesh faneIIën e shqiptarit tjetër, veç pse shkruan Jashari

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Granit Xhaka vazhdon të jetë protagonisti kryesor i kualifikimit të Zvicrës, pasi kjo e fundit sot mposhti Serbinë 3:2.

Ylli nga Kosova përçoi një mesazh të llojit të vet duke veshur fanellën e bashkëlojtarit shqiptar veç pse shkruan Jashari.

Ishte në mesin e shumë rrëmujave që u krijuan në fushë, por në çdo duel Xhaka doli fitimtar ndaj lojtarëve serbë.

- Advertisement -

Për fund, ai ia dhuroi një moment gëzimi vetes, duke përçuar një mesazh më shumë se simbolikë në momentin e shkrepjes së fotografisë të ekipit kombëtar helvet me rastin e festimit të kualifikimit.

Kësisoj, Granit Xhaka veshi fanellën e mesfushorit Ardon Jashari pikërisht për shkak të asaj çfarë simbolizon ky mbiemër për shqiptarët dhe për vetë historinë që është akoma e freskët.

- Advertisement -

Të fundit

Deklarata e presidentit Millanoviq për Kosovën, një reagim i ashpër vjen edhe nga partia në pushtet e Kroacisë

Pas deklaratës së presidentit kroat, Zoran Millanoviq, në lidhje me Kosovën, një reagim i ashpër ka ardhur edhe nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -