11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Shihni sesi Presidenti i Kirgistanit poshtëroi Putinin

Anton Gerashenko, këshilltar i Ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës, ka shpërndarë në Twitter një video interesante të agjencisë ruse pro-regjimit RIA.

“Putini është poshtëruar sërish publikisht. Dikur lideri i Kremlinit i linte liderët botërorë ta prisnin. Tani presidenti i Kirgistanit i lejoi vetes të vonohej për takimin me Putinin”, njoftoi Gerashenko në Twitter.

- Advertisement -

Ai priste edhe një takim me Erdoganin

Kujtojmë se në korrik një situatë e ngjashme ka ndodhur në Teheran. Pikërisht, Putini më pas mbeti i vetëm para gazetarëve dhe priste takimin me Erdoganin.

Pamjet e regjistruara përpara takimit të së martës tregojnë Putinin duke lëvizur me krahët e kryqëzuar, duke u zhvendosur nga këmba në këmbë dhe duke bërë një sërë fytyrash të pakëndshme për kamerat për gati një minutë të plotë përpara se Erdogan të mbërrijë përfundimisht.

- Advertisement -

Se Putini nuk ishte veçanërisht entuziast për pritjen tregoi edhe reagimi i tij kur Erdogan u shfaq në dhomë.

Putin, në fakt, i zgjati duart liderit turk përpara se ata të shtrëngonin duart dhe të pozonin shkurtimisht para kamerave.

- Advertisement -

Edhe pse nuk zgjati aq gjatë, është krejt e pazakontë për liderin rus, pasi ai ka fituar një reputacion për të lënë liderët e tjerë botërorë duke e pritur atë, ndonjëherë me qëllim, madje edhe disa orë pasi bisedimet supozohet të fillojnë, shkroi Guardian.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -