13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Shfrenohet Petkoviq: Bojkoti i serbëve e çoi Kurtin në kontejner

- Advertisement -

Të rekomanduara

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, Petar Petkoviq, ka degraduar gjuhën e tij edhe ashtu destruktive në raport me Kosovën.

Teksa komentonte zgjedhjet në Veriun e Kosovës, Petkoviq ka deklaruar për kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin se “donte t’i detyronte serbët të votonin në kontejner”.

“Por serbët e dërguan Kurtin në kontejner”, është shfrenuar Petkoviq.

- Advertisement -

Sipas tij, tashmë komunat veriore me shumicë serbe do të qeverisen nga shqiptarët.

“Ai tregon realitetin e ri që po shfaqet dhe se serbët kanë theksuar se nuk do të ketë normalizim të marrëdhënieve dhe progres derisa të formohet Asociacioni i Komunave Serbe. Kurti ka dashur t’i detyrojë serbët të votojnë në kontejnerë, kurse serbët Bojkoti tregoi se populli serb e dërgoi Kurtin në kontejner”, ka thënë Petkoviq për RTS.

Në komunat veriore kanë votuar 3.47 për qind e të atyre që kishin të drejtë vote.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë