fbpx
0.5 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Shënohet mbishkrimi “Wagner” në shkollën dhe në Shtëpinë e Shëndetit në Mitrovicë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Në muret e shkollës “Aziz Sylejmani” dhe në Shtëpinë e Shëndetit në Kodrën e Minatorëve në Mitrovicë, është shkruar mbishkrimi “Wagner”.

Është gazetari Venhar Isufi që ka publikuar foton në rrjetin e tij social Facebook.

- Advertisement -

“Sot në Shkollen Aziz Sylejmani, Kodra e Minatoreve, në pjesën veriore të Mitrovicës, janë parë grafite me emrin e organizatës mercenare Ruse “Wagner””, ka shkruar ai.

“Wagner” është grup i mercenarëve, i themeluar në vitin 2014 në Rusi, nga Yevgeny Prigozhin. Për këtë grup, të lidhur ngushtë me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, thuhej se ishte prezent në tensionet e fundit në veriun e Kosovës.

- Advertisement -

Të fundit

A është ky skandaI dipIomatik nga presidenti kroat? MiIovanoviq: Kemi aneksuar Kosovën, është marrë nga Serbia

Presidenti kroat Zoran Millanoviq, njihet me deklarata kontroverse edhe për tema që bëjnë bujë edhe jashtë kofinëve të Kroacisë. Millovanoviq...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -