fbpx
-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Shembull i mirë/ Dy mërgimtarë njëri nga Klina e tjetri nga Malisheva ndihmojnë çdo vit rreth 500 familje me pako ushqimore

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Nuk janë të pakta rastet kur bashkëatdhetarët tanë ndihmojnë familjet në nevojë në vendin tona.

Një rast i veçantë është pasi dy mërgimtarë kanë bashkuar forcat për t’i mbështetur rreth 500 familje në Kosovë.

- Advertisement -

Jeton Tafilaj nga Komuna e Klinës dhe Kastriot Krasniqi nga komuna e Malishëvës kanë ndihmuar së fundi afro 500 familje me pako ushqimore dhe miell.

“Ne jemi dy shokë, që marrim gjithmonë aksione dhe i ndihmojmë rreth 500 familje me pako ushqimore dhe me miell”, ka thënë ndër të tjera Krasniqi.

Ai ka thënë se qëllimisht nuk i postojnë fotografitë e atyre që i ndihmojnë në rrjete sociale.

- Advertisement -

Të fundit

Ka mushkëritë e një 18-vjeçari dhe zemrën e një 37-vjeçari, maniati shpenzon një pasuri për të qenë i ri

Bryan Johnson është një burrë 45-vjeçar dhe ka arritur të ketë mushkërinë e një të riu 18-vjeçar. Sipas testeve,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -