13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Shefi i ushtrisë serbe në Pentagon takon GjeneraIin amerikan, Gjuriq jep detaje

- Advertisement -

Ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq, ka thënë se dje në Pentagon është mbajtur një takim mes shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Milan Mojsiloviq dhe shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të SHBA-së, Mark Milley.

- Advertisement -

Sipas Gjuriqit, ata kanë folur për “çështjet me interes të përbashkët të dhe për hapat e ardhshëm për të përmirësuar bashkëpunimin mes Serbisë dhe SHBA-së”.

Ai tha se një takim i tillë i shefave të ushtrisë po mbahet për herë të parë në më shumë se një dekadë dhe se po ndodh “në një moment të rëndësishëm për vendin tonë”.

- Advertisement -

Gjuriq në Twitter ka publikuar edhe një foto nga takimi.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -