23.2 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Shefi i kabinetit të Presidencës: Ka pasur përkrahje për Kosovën në Samitin e BE-së

BIerim Vela, shef i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, ka thënë se shumica e vendeve të Bashkimit Evropian e përkrahin deklarativisht liberalizimin e vizave për Kosovën.

VeIa ka thënë se asnjë nga shtetet anëtare të BE-së, që kanë foIur në Samitin e BE-së, nuk është shprehur kundër Iiberalizimit të vizave për Kosovën.

Kush foIi mirë për heqjen e vizave, Gjukanoviq tregon për atmosferën në Sa…

“Në këtë takim ka pasur përkrahje për Kosovën, nga vendet anëtare, jo vetëm për çështjen e liberalizimit të vizave, por edhe për qëndrimin e Kosovës ndaj luftës në Ukrainë, dhe për sanksionet e vendosura ndaj Rusisë, gjë të cilën nuk e bëjnë të gjitha vendet e rajonit”, ka thënë ai për RTV Dukagjinin.

Të fundit
Lajme të lidhura