22.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 14:47

Shakaja më epike e epokës së COVID: Shihni çfarë nxjerr kosovari nga maska

Pandemia i ka ndarë njerëzit në disa grupe. Ata që besojnë në ekzistencën e coronavirusit dhe pjesa tjetër që e mohon. Por vec këtyre janë edhe një grup “ekspertësh” që nxjerrin lloj-lloj teorish konspirative, shkruan Reporteri.net.

Së fundmi në rrjetet sociale po zhvillohet një debat interesant. Ka qytetarë që pretendojnë se coronavirusi është krijuar nga njerëz të fuqishëm dhe që me dhënien e vaksinës njerëzve u vendosen mikroçipa për përpunimin dhe ruajtjen e të dhënave me të cilin do të përcillet çdo lëvizje e tyre.

Një qytetar i Kosovës ka publikuar një video qesharake ku ka ironizuar me personat të cilët besojnë në këto teori konspirative.

Ai ka bërë një video duke e prerë një maskë nga e cila nxjerr shumë gjëra: telefon, kartela, një çip, një lugë druri.

Të fundit

Meteorologu grek jep alarmin: Të shtunën kulmi, çfarë e pret Shqipërinë

Shqipëria është përfshirë nga reshje dhe moti me vranësira thuajse në të gjithë territorin, ndërsa gjatë ditës së sotme u vunë re përmbytje sporadike...

Kush është John Jovanoviqi? Drejtori i zyrës që u hap me “aminin” e Trumpit, në Serbi!

Marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ka nisur të sjellë frytet e para në Serbi. Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar hapja e...

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...

Të tjera nga rubrika

Meteorologu grek jep alarmin: Të shtunën kulmi, çfarë e pret Shqipërinë

Shqipëria është përfshirë nga reshje dhe moti me vranësira thuajse në të gjithë territorin, ndërsa gjatë ditës së sotme u vunë re përmbytje sporadike...

Kush është John Jovanoviqi? Drejtori i zyrës që u hap me “aminin” e Trumpit, në Serbi!

Marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ka nisur të sjellë frytet e para në Serbi. Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar hapja e...

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...