fbpx
0.3 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Shaip Kamberi reagon pasi komentuesi serb nuk përmendi emrin e Xhakës sonte, “Çfarë fashizmi i orkestruar”

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar lidhur me transmetimin e ndeshjes Portugali – Zvicër në shtetin serb.

Kamberi bëri të ditur se komentuesi nga kanali televiziv “Arena 1 Premium” nuk e ka përmendur asnjëherë emrin e futbollistit nga Kosova, Granit Xhaka.

Ai e quajti këtë si fashizëm të orkestruar.

- Advertisement -

“Për 90 minuta sa zgjati ndeshja Portugali vs Zvicër, komentuesi i Arena 1 Premium nuk ka përmendur as edhe një herë të vetme emrin e Granit Xhakës. Tmerr. Tmerr. Tmerr. Çfarë fashizmi i orkestruar”, shkroi Kamberi.

- Advertisement -

Të fundit

“Kurti të kërkojë garancione, çfarë nëse këta tërbohen si në Bosnjë dhe duan më shumë se Asociacioni”

Gazetarja Alisa Braho vlerëson se kryeministri Albin Kurti duhet të kërkoj garanci nëse arrihet marrëveshja për themelimin e Asociacionit,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -