7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Serwer i reagon Cholletit për takimin me Daçiqin: Vetë-mashtrimi s’është një politikë e jashtme e mirë

- Advertisement -

Analisti dhe profesori amerikan Daniel Serwer ka reaguar ndaj takimit që shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq ka pasur me këshilltarin e Blinken, Derek Chollet në Washington.

- Advertisement -

Në njoftimin për këtë takim, Chollet ka thënë se i ka shprehur Dacicit përkrahjen amerikane për angazhimin në dialogun me Kosovën.

Serwer ndërkohë ka shkruar se mashtrimi i vetes nuk është një politikë e jashtme e mirë.

- Advertisement -

“Vetë-mashtrimi nuk është një politikë e jashtme e mirë”, ka shkruar Serwer.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -