25.7 C
Pristina
23 Qershor, 2021 - 22:36

“Seriozisht? Mos je nën presion?” – Eurodeputeti irlandez i kapet keq Kurtit për NATO-n

Eurodeputeti irlandez, Mick Wallace, i ka reaguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit në një postim ku ky fliste për Samitin e sotëm në Tiranë, teksa nënvizonte se lloji i sigurisë së NATO-së është një ndër shtyllat kryesore të BE-së.

“Unë arrita në përfundimin se 3 shtyllat e tempullit të BE-së janë lloji antifashist i paqes, një lloj mirëqenie shteti dhe lloji i sigurisë së NATO-s”, shkroi Kurti.

Por përgjigja i erdhi atij menjëherë nga Wallace. Ky i fundit e pyeti Kurtin se a e ka seriozisht kur thotë se NATO ka të bëj me paqen.

Madje e pyeti atë se a është nën presion dhe a po i tradhton parimet e veta.

Seriozisht Albin Kurti po përpiqesh të na thuash që NATO ka të bëjë me Paqen? – Kjo nuk i qëndron asnjë mendimi racional.

A jeni nën presion?

A është e mundur që po tradhtoni parimet?”, ka shkruar ai.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese