fbpx
-3.1 C
Pristina
E martë, 7 Shkurt, 2023

Serbët në Veri sot do të protestojnë kundër Vuçiqit dhe Listës Serbe

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Mediat serbe kanë bërë të ditur se sot pritet të mbahet një protestë në veri të Mitrovicës kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe partisë Lista Serbe.

Protesta do të fillojë nga ora 12:00, në sheshin kryesor të Mitrovicës së Veriut.

- Advertisement -

I njëjti organizim ishte paralajmëruar se do të mbahej të hënën. Por, organizatorët deklaruan se qytetarët ishin ata që kërkuan që protestën ta mbajnë të dielën, pasi të hënën janë në punë.

- Advertisement -

Të fundit

Shefi i ushtrisë serbe në Pentagon takon GjeneraIin amerikan, Gjuriq jep detaje

Ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq, ka thënë se dje në Pentagon është mbajtur një takim mes shefit...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -