fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Serbët e veriut: Jemi ngopur me Iuftë, do të bëjmë çka na thotë Serbia

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Derisa në Bruksel vazhdojnë negociatat për zgjidhjen e krizës në Kosovë, serbët në veri të Mitrovicës thonë për Nova.rs se presin që përfundimisht të arrihet një marrëveshje dhe të vazhdojnë të jetojnë në paqe.

Atmosferë e pazakontë në veri të Kosovës.

- Advertisement -

Derisa pritet rezultati i takimit të sotëm të Aleksandër Vuçiqit dhe Albin Kurtit, serbët nga Mitrovica e Kosovës e kalojnë ditën si zakonisht.

Në pamje të parë duket se po i ndjekin me qetësi lajmet nga Brukseli.

- Advertisement -

Të fundit

Kurti “godet” opozitën: Kur të takoheni me Escobarin, mendone Kurtin e thuani s’ka marrëveshja pa njohje

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, u ka reaguar partive opozitare, të cilat e kritikuar për mostransparencë dhe fshehje të...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -