29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

Selakoviq: Shqiptarët po përgatisin ferrin

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, ka treguar se presidenti serb Aleksandar Vuçiq, do të bisedojë me përfaqësuesit e serbëve në Kosovë, derisa ka vazhduar spekulimet se në Kosovë po iu vështirësohet jeta atyre.

- Advertisement -

“Shqiptarët po përgatisin ferrin”, ka thënë ai për mediat serbe.

Ai u pyet se si do të sillet Serbia për regjistrimin e targave dhe dokumenteve të Serbisë.

“Serbia do të sillet si deri më tani pasi që Aleksandar Vuçiq ka qenë në pushtet që nga koha kur ishte ministër i Mbrojtjes e deri më tani kur është president, ndaj do të bëjmë lëvizjet më të mira dhe më të mençura”.

- Advertisement -

Selakoviq këto deklarata i bëri pas mbledhjes së kryesisë së partisë SNS ku tha se kanë diskutuar për situatën në Kosovë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -