fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Sejdiu nuk përmbahet nga lotët duke treguar se si Ivanoviqi ia mori familjarët për t’ia vrarë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Dëshmitari dhe familjari i viktimave të masakrës në Rrugën e Kovaqëve në Mitrovicë, Tefik Sejdiu nuk i është përmbajtur lotëve derisa ka treguar se si Oliver Ivanoviqi ia mori familjarët për t’ia vrarë.

Sejdiu në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se së pari Ivanoviq e ka kërkuar djalin e axhës së tij, e pastaj axhën e tij. Por, Sejdiu nuk arriti të tregojë shumë pasi nuk mundi të iu përmbahet lotëve.

- Advertisement -

“Ne kemi shit para ndertesës cigare në tezgë, ai u ardh ka marrë cigare. Po e kemi parë. Ai e ka pas kapuqin njëherë kështu, masi që tregoi edhe Flora, e ka qit tani maskën komplet në ftyrë.

I kam parë duke i marrë familjarët e mij. Së pari e ka thirr djalin e agjës me gisht, ai u shku, e ka shtre për toke, mas 1 minuti, e ka thirr axhën, kontakt të automatit”.

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -