7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Seanca për planin franko gjerman, kaos në Kuvendin e Serbisë, deputetët e opozitës i sulen Vuçiqit

- Advertisement -

Kuvendi i Serbisë është përfshirë në një kaos derisa disa deputetë të opozitës nga radhët e “Dveri” janë sulur drejt presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic.

Siç raporton “Blic” pas kësaj ka ndërhyrë menjëherë sigurimi.

- Advertisement -

Opozitarët serbë kanë thirrur “tradhti, tradhti” dhe “Kosova është zemra e Serbisë” dhe më pas janë nisur drejt vendit ku Vuçiq ishte i ulur.

VIDEO

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -