fbpx
7.5 C
Pristina
5 Dhjetor, 2021 - 21:41

Rusia propozon “superautostradën” që mund të iu dërgojë nga SHBA-ja ën Europë me veturë

Rekomandime

Një rrugë që shtrihet në më shumë se 80% të botës – Rusia propozon një autostradë që do t’ju çojë nga Evropa në Shtetet e Bashkuara!

Sipas një artikulli në Siberian Times, presidenti i Hekurudhave Ruse propozoi një plan për një autostradë masive Trans-Siberiane që do të lidhte kufirin lindor të vendit të tij me shtetin amerikan të Alaskës, duke kaluar një rrip të ngushtë të Detit Bering që ndan Azinë dhe Amerikën e Veriut.

Ajo autostradë do të shkonte nga Londra (MB) në Nju Jork (SHBA).

Më shumë artikuj

Të fundit