16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Rrugët e Veriut të Kosovës të stërmbushura, serbët po festojnë

Qytetarë serbë në Veriun e Kosovës, kanë dalë në rrugë për të shënuar “Ditën e Unitetit dhe Flamurit”.

Kjo festë rrjedhën e ka në vitin 1918, në “thyerjen e frontit të Selanikut”.

- Advertisement -

Kjo festë shënohet në Serbi dhe Republikën e Kosovës.

Siç raportojnë portali propagandistik në gjuhën serbe Kosovo-Online “në këtë festë është shprehur krenari për flamurin serb”.

Festa është zhvilluar në të gjitha komunat e Veriut të Kosovës të banuara me shumicë serbe.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -