25.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Rrufeja godet statujën e Krishtit në Brazil, pamjet bëhen viraIe

- Advertisement -

Rrufeja goditi statujën ikonë të Krishtit Shëlbues të Brazilit gjatë fundjavës duke i lënë përdoruesit e mediave sociale të habitur pasi ngjarja u filmua.

- Advertisement -

Statuja 38 m, e vendosur në Rio De Zhaneiro të Brazilit, vizitohet nga gati dy milionë njerëz çdo vit dhe, çuditërisht, është hera e tretë në 15 vjet që goditet nga një rrufe e tillë.

Ende një dukuri jashtëzakonisht e rrallë, rrufeja goditi kokën e figurës fetare më 10 shkurt, duke e ndriçuar atë me një shpërthim drite që tani po shihet nga miliona njerëz në të gjithë globin.

- Advertisement -

Disa arritën të bënin foto të fenomenit, ndërsa fotografi Fernando Braga kapi imazhe dhe video të goditjes së rrufesë teksa ndodhi.
Tani duke u qarkulluar në internet, pamjet magjepsëse kanë mahnitur shumë njerëz, duke u parë më shumë se 20 milionë herë.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -