fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Rrëzohet aeroplani me 72 persona në bord

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një aeroplan me 72 persona në bord është rrëzuar në aeroportin Pokhara në Nepalin qendror.

Për pasojë të paktën 16 persona kanë humbur jetën.

- Advertisement -

Avioni i “Yeti Airlines” po fluturonte nga Katmandu në Pokhara dhe u rrëzua në ulje, duke marrë flakë.

Në bord kishte 68 pasagjerë dhe katër anëtarë të ekuipazhit, tha një zëdhënës i linjës ajrore, raporton BBC.

- Advertisement -

Të fundit

Luftë për të jetuar, 70 orë nën rrënoja, shpëtohet vogëlushi në Turqi, përlot ekipin: Nesër kam shkollë

Historitë njerëzore që zbulohen pas tërmetit në Turqi sa herë që ekipet e shpëtimit arrijnë të nxjerrin një person...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -