fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Rrëzimi i heIikopterit në Ukrainë, mes 16 viktimave ministri i Brendshëm dhe dy zyrtarë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

6 persona, duke përfshirë dy fëmijë dhe udhëheqjen e Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, kanë vdekur pas rrëzimit të helikopterit në Kievin lindor.

Helikopteri u rrëzua pranë një kopshti fëmijësh në Brovary, në periferi të kryeqytetit, herët në mëngjesin e së mërkurës.

Viktimat përfshinin Denys Monastyrsky, ministri i brendshëm dhe zëvendësi i tij, raportuan mediat lokale duke cituar një zëdhënës të policisë.

- Advertisement -

9 nga të vdekurit ishin në bordin e helikopterit të shërbimeve të urgjencës që u rrëzua në Brovary, periferia lindore e Kievit, tha Ihor Klymenko, shefi i Policisë Kombëtare të Ukrainës.

Gjithsej 22 persona u plagosën, mes tyre 10 fëmijë.

Shkaku i rrëzimit nuk është përcaktuar ende, ndërsa hetimet kanë nisur.

- Advertisement -

Të fundit

Krasniqi – Kurtit: Kur do ta shkarkoni Berishajn?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në seancën e Kuvendit të Kosovës ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -